تبلیغات
نقد و بررسی بازی های روز سال 2012

اطلاع از وضعیت فروش بازی ها

قالب وبلاگ

نقد و بررسی بازی های روز سال 2012 - پیچ اشتباه
 

پیچ اشتباه

نویسنده: مهدی صولتی

 

 


نزدیک به هــجده سال است که با عنوان NFS آشنا شده ایم، عنوانی که هر یک از شماره های آن یادآور خاطرات زیادی برای ما می باشند. در کنار لحظه های شیرینی که با نسخه های Need For Speed تجربه کرده ایم، لحظات تلخی نیز ثبت شده اند. اگر بخواهیم این سری را بر روی یک نمودار نشان دهیم، هیچگاه EA نتوانسته است عنوان های NFS را به صورت صعودی بر روی این نمودار نگاه دارد. پس از عرضه ی یک نسخه ی موفق، به سرعت توقع منتقدان و همچنین طرفداران بازی بالا می رفت اما EA ناگهان تمامی انتظارات را نیست و نابود می کرد. در این بین EA به عنوان ناشر سری NFS، دست به کار هایی می زد بلکه بتواند رضایت طرفداران بازی را بدست آورد.

 پس از عرضه ی ناموفق Undercover ما با یک NFS جدید رو به رو شدیم. عنوان Shift از هر لحاظی خوب و قابل قبول ظاهر شده بود اما نتوانست رضایت طرفداران اصیل و قدیمی NFS را به خود جلب کنند. با آن که عنوانی همچون Undercover به آن ها ضربه ی شدیدی وارد کرده بود اما همچنان به دنبال سرعت واقعی بودند، سرعتی که در کنار آن بی قانونی فریاد بزند. مسئولان EA دوباره دست به کار شدند و اعلام کردند عنوان Shift راه خود را خواهد رفت و در کنار آن، عناوینی همچون نسخه های پیشین نیز منتشر خواهد شد.

آن ها نمی خواستند نه طرفداران "شبیه ساز" طلب و نه "آرکید" دوستان خود را از دست بدهند، به همین دلیل پس از عرضه ی Shift 2 دست به انتشار نسخه ی Hot Persuit زدند. این نسخه به گونه ای، نسخه ی ری بوت و از نو شروع شده ی HP که در سال 2000 منتشر شده بود محسوب می شد.

به نظر می رسید که بالاخره EA راه و روش بازگشت به سالیان نه چندان دور را فهمیده است. HP چه از نظر گرافیکی و چه گیم پلی و کنترل فوق العاده بود و توانست در کنار امتیازات خوبی که بدست آورد از جانب طرفداران قدیمی نیز تمجید های فراوانی بشنود. البته استودیو ی Critreon امتحان خود را قبلاً با سری Burnout پس داده بود و انتظاری بیش از این نمی رفت. در اوایل انتشار این نسخه، مسئولین EA در حالی عنوان The Run را معرفی کردند که شنیده می شد سازنده ی آن قرار نیست Criteron باشد. البته با توجه به تاریخچه ی سری NFS این جابه جایی ها تقریباً به یک عادت برای EA تبدیل شده بود و همه فهمیده بودند که استودیو سازنده ی یکی از عناوین NFS با توجه به کارایی هایی که دارند تغییر نمی کنند.
در هر حال پس از مدت اندکی تبلیغات آتشین The Run شروع شد.

 

() نظراتساعت فلش


Pichak go Up
میهن موبایل - دانلود موبایل،برنامه موبایل،بازی موبایل،تم موبایل،,والپیپر موبایل