تبلیغات
نقد و بررسی بازی های روز سال 2012

اطلاع از وضعیت فروش بازی ها

قالب وبلاگ

نقد و بررسی بازی های روز سال 2012 - عاملی برای شروع
 

عاملی برای شروع

نویسنده: مهدی صولتی

 


داستان در سری DMC، در کنار سطحی و جنریک بودن، همیشه جالب و سرگرم کننده بوده که عمده این موضوع را مدیون شخصیت پردازی کم‌نظیر دانته و خانواده‌ی شیطانیش است. در هرکدام از قسمت‌های این سری، یک شخصیت مونث قهرمان بازی را همراهی می‌کند که بجز لوسیا در قسمت دوم، آن دوی دیگر، یعنی ترش و لیدی، قابل کنترل نیستند.
در قسمت اول، که در آن برای اولین بار با دانته در آن روبرو می‌شویم، ماجرا حول ارتباط دانته با ترش و تلاش آن‌ها برای نابود کردن امپراطور شیاطین و قاتل مادر و برادر دانته می‌چرخد. داستان به خوبی دنبال می‌شود و پیچ و خم‌ها و سورپرایزهای مناسبی هم دارد که در این‌جا برای لو نرفتن داستان برای دوستانی که هنوز بازی را انجام نداده‌اند، از اشاره به آن خودداری می‌کنم. به طور کلی می‌توان داستان قسمت اول را در کنار قسمت سوم از بهترین داستان‌های سبک Hack 'n Slash دانست که به خوبی بازیباز را در خود غرق کرده و او را تا پایان همراهی می‌کند.
در قسمت دوم بازیباز با دانته‌ی مسن‌تر،‌ پخته‌تر و در نتیجه کسل‌کننده‌تر روبرو می‌شود. در این قسمت شخصیت لوسیا جایگزین ترش می‌شود. داستان بازی روایت کننده‌ی روابط دانته با لوسیا و مادرش، Matier، و مبارزه‌ی آنها با Arius جاه‌طلب می‌باشد. برخلاف قسمت قبل، داستان پیچ و خم و سورپرایز خاصی نداشته و بسیار کلیشه‌ای است. شاید به همین خاطر است که سازندگان در قسمت‌های بعدی (که از نظر زمانی قبل از ماجرا‌های قسمت دوم اتفاق می‌افتند) تقریبا هیچ اشاره‌ای به داستان این قسمت نکردند؛ به هرحال این بخش از لحاظ داستانی به هیچ وجه من الوجوه(!) در حد قسمت اول نیست و یک کلیشه‌ای از مبارزه‌ی خیروشر است که جذابیت چندانی هم ندارد.
اما بدون شک گل سرسبد این کالکشن در زمینه‌ی داستانی، قسمت سوم است. داستان این قسمت پیرامون رابطه‌ی پیچیده و پر زد و خورد دانته و برادرش، ویرجیل چرخ میزند و در کنار بهره گیری از سورپرایز‌ها و پیچ و خم‌های داستانی عالی، داستان فرعی لیدی و پدرش را به بهترین شکل روایت کرده و در نهایت معجونی جذاب و سرگرم کننده پدید می‌آورد که در کنار دانته‌ی جوان و شوخ‌طبع که گویی از همیشه جذاب‌تر است، شخصیت جذاب ویرجیل را نیز به محبوبیت فراوانی می‌رساند تاجایی که در نزد بعضی طرفداران، این شخصیت از خود دانته هم حتی محبوب‌تر است.
به طور کلی با توجه به این که در عناوین این سبک گیم‌پلی و عناصر دیگر نسبت به داستان ارجعیت دارند، حداقل دو سوم از DMC HD Collection از بسیاری از بازی‌های حال حاظر این سبک که ادعای داستان عالی می‌کنند، بهتر و جذاب تر عمل می‌کند.

 

() نظراتساعت فلش


Pichak go Up
میهن موبایل - دانلود موبایل،برنامه موبایل،بازی موبایل،تم موبایل،,والپیپر موبایل