تبلیغات
نقد و بررسی بازی های روز سال 2012

اطلاع از وضعیت فروش بازی ها

قالب وبلاگ

نقد و بررسی بازی های روز سال 2012 - Gears of War: Judgment | E3 2012
 

Gears of War: Judgment | E3 2012

نویسنده: مهدی صولتی

 

 

 

تنها چند روز مانده به مراسم E3، شایعه‌ی ساخت یک عنوان از سری Gears Of War مطرح شد. مجله‌ی Game Informer نیز با انتشار یک عکس نامشخص، به نوعی این شایعه را تبدیل به یقین کرد. به نوعی سوپرایز Microsoft در واپسین روزها برباد رفت، اما به‌طور قطع طرفداران بازی مشتاقانه به دنبال کسب اخبار جدیدتری از این نسخه بودند. همانطور که سران Epic قول داده بودند، داستان اصلی GeOW سه‌گانه باقی ماند و این نسخه‌ی فرعی با نام "Judgment" معرفی شد. در این نسخه دیگر مانند گذشته شخصیت اصلی بازی Marcus Fenix نخواهد بود. خط داستانی بازی پیرامون چهار شخصیت Cole ،Baird ،Sofia و Garron می‌باشد. این چهار شخصیت به دلیل انجام دادن کارهایی خلاف قوانین باید به پای میز محاکمه بروند و منتظر مجازاتی که توسط سران بالارتبه برای آن‌‌ها مشخص خواهد شد باشند. همان‌گونه که از ویدیوها و تصاویر مشاهده شد، شخصیت‌های Cole و Baird جوان‌تر از زمان حضور آن‌ها در نسخه‌های قبلی بودند. داستان اصلی Judgement مربوط به چند ماه بعد از شروع شدن وقایع E-Day است. زمانی که بر پیکره‌ی بشر ضربه‌ی مهلکی وارد شد و آن‌ها تصمیم گرفتند با اتحاد، شروع به دفاع از سرزمین خود کنند. مسلماً بخش داستانی بازی همانند دیگر نسخه‌های این سری سوپرایزهای زیادی را برای طرفداران خود خواهد داشت. از گوشه‌ و کنار شنیده شده شخصیت Marcus Fenix جوان نیز در بازی مشاهده خواهد شد، اما تا به حال هیچ صحبتی در مورد چون‌ و چرای حضور او در داستان بازی به‌میان نیامده‌ است. به احتمال بسیار زیاد همانند نسخه‌های قبل، کارن تراویس در حکم نویسندگی داستان بازی را می نویسد.

 

 

 


برای اولین بار در تاریخ این سری، عنوان Judgment توسط استودیوی به‌غیر از Epic ساخته خواهد شد. این بازی مدت زیادی است توسط زیرمجموعه‌ی Epic، استودیوی People Can Fly که در سال گذشته عنوان Bulletstorm را روانه‌ی بازار کرد در حال ساخته شدن می‌باشد. کلیف بلزینسکی، کارگردان GeOW نیز خود تایید کرد این عنوان با این که بازی توسط Epic ساخته نخواهد شد اما به صورت کامل زیر نظر خود او طراحی می‌شود. عنوان Bulletstorm جزء عناوین خوب و البته بی‌ادعای سال گذشته بود و توانست امتیازات خوبی را نصیب استودیوی PCF کند. بخش چندنفره‌ی Judgement قرار است همان هسته‌ی اصلی GeOWهای گذشته را حفظ کند و در کنار آن با اضافه کردن ویژگی‌ و مُدهای جدید و به‌روز تر تجربه‌ی خوبی برای بازی‌کننده‌ها فراهم شود. در این نسخه شاهد یک مُد جدید با نام "Overrun" خواهیم بود. ایده‌ی ساخت این مُد ابتدا در اواخر ساخت نسخه‌ی سوم در ذهن سازندگان پدید آمده بود، اما بعد از این که آن‌ها با مشکلات زمانی روبه‌رو شدند تصمیم گرفتند این مُد را به طور کل از بازی حذف کنند چون دوست نداشتند بخش نیمه‌کاره‌ای به بازی‌کننده‌ها تحویل داده شود. پس از نهایی شدن ساخت و ادامه پیدا کردن روند تکمیل شدن پروژه‌ی Judgement، آن‌ها تصمیم گرفتند نسخه‌ی کامل‌تر Overrun را در آن قرار بدهند. با این‌که نظیر این مُد را در عنوانی همچون Half-Life دیده بودیم اما تیم سازنده تاکید برآن دارد که تمامی المان‌‌های این مُد جدید هستند و نمونه‌ی آن را در عناوین هم‌سبک ندیده‌ایم. مُد Overrun از دو راند زمان‌بندی شده که در آن دو تیم متشکل از لوکاست‌‌ها و COGها باید برای تکمیل کردن ماموریت‌های مختلفی با یکدیگر به‌مبارزه بپردازند. گروه لوکاست‌ها را Tickers ،Wretches ،Grenadiers و Kantus تشکیل می‌دهند، البته این تعداد از لوکاست‌ها در ابتدا همگی قابل انتخاب هستند و چند شخصیت دیگر که شامل Bloodmounts ،Corpsers ،Serapedes و Maulers می‌شوند نیز با توجه به Levelهای بالاتر برای بازی‌کننده‌ها قابل بازی خواهند شد. در جبهه‌ی COGها بازی‌کننده‌ها می‌توانند کلاس‌های Engineer ،Medic ،Soldier و Scout را انتخاب کنند.

 

 


 


همان‌گونه که گفته شد، بارها سازندگان بازی اعلام کردند که Judgment نیز یک Gears Of War اصیل تلقی می‌شود ولی قرار نیست دنباله‌ای برای این سه‌گانه محسوب شود و تنها می‌خواهد جریان‌های بعد از شروع شدن E-Day را بازگو کند. GeOW: Judgment برای سال 2013 تدارک دیده‌شده و این‌گونه که انتظار می‌رود تنها برای کنسول نسل حاضر مایکروسافت، Xbox 360 منتشر خواهد شد ولی با توجه به پیشینه‌ی استودیوی PCF در انتشار عناوین خود برای PC، احتمال عرضه‌شدن بازی برای PC نیز چندان دور از ذهن نخواهد بود

 

() نظراتساعت فلش


Pichak go Up
میهن موبایل - دانلود موبایل،برنامه موبایل،بازی موبایل،تم موبایل،,والپیپر موبایل